بازرگانی آسا یدک https://asa-yadak.ir وارد کننده ی لوازم یدکی خودرو های چینی Tue, 17 Jan 2023 22:10:02 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 https://asa-yadak.ir/wp-content/uploads/2021/04/cropped-Untitled-3-32x32.png بازرگانی آسا یدک https://asa-yadak.ir 32 32 تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3/ http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3/#respond Mon, 16 Jan 2023 19:30:07 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2484  احتمالاً نام شرکت برلیاس تا به حال زیاد به گوشتان خورده است. ما در این مطالب قصد داریم در مورد تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس صحبت کنیم. همان‌ طور که می‌ دانید شرکت برلیانس یک شرکت تولید کننده‌ خودروی چینی بوده که در شهر شنیانگ واقع شده‌ است. این شرکت عملیات مونتاژ خودروهای بی ام [...]

نوشته تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
 احتمالاً نام شرکت برلیاس تا به حال زیاد به گوشتان خورده است. ما در این مطالب قصد داریم در مورد تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس صحبت کنیم. همان‌ طور که می‌ دانید شرکت برلیانس یک شرکت تولید کننده‌ خودروی چینی بوده که در شهر شنیانگ واقع شده‌ است. این شرکت عملیات مونتاژ خودروهای بی ام و، پورشه، میتسوبیشی موتورز، تویوتا پورشه، پینفارینان و ایتال دیزاین را انجام می‌ دهد. گروه خودروسازی برلیاس در سال ۲۰۱۰ با شرکت‌ های تابع همراه شد و ظرفیت تولید بیش‌ از ۸۰۰ هزار وسیله نقلیه را در سال بدست آورد.

 شرکت‌ های تابع

 شاید بپرسید شرکت تابع یعنی چی؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم در حالی‌ که این شرکت موتورهای گازوئیلی و اجزای دیگر مربوط به این خودروها را تولید خواهد کرد، اما ساخت خودروها به‌ صورت غیر مستقیم توسط شرکت‌ های تابع همچون برلیانس بی‌ ام‌ و و برلیانس شنیانگ انجام می‌ شود.

تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس
برند خودروسازی برلیانس

 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برلیانس و بی‌ ام‌ و

 دو شرکت خودروسازی برلیانس و بی‌ ام‌ و در سال ۲۰۰۳ به توافق رسیده‌ اند که یکسری محصولات مشخص شده از برند لوکس خودروسازی آلمانی را در چین به تولید برسانند. به‌ همین خاطر در سال ۲۰۱۰ سرمایه‌ گذاری مشترک به تولید بی‌ ام‌ و سری ۳ و سری ۵ منجر گردید و همچنین برای تولید بی‌ ام‌ و و ایکس وان نیز برنامه‌ هایی برای سال ۲۰۱۲ اجرا شد.

 شرکت برلیانس و تویوتا

 از سال ۱۹۹۰ شرکت برلیانس میکروواگن را با بهره گیرس از تکنولوژی تویوتا تولید نموده است. همکاری این دو شرکت تحت عنوان مجوز قرارداد و اتحاد بین طرفین اعلام شده‌ است.

 شرکت برلیانس و سایپا

 شرکت برلیانس در سال ۲۰۱۵ همکاری خود با شرکت سایپا و همچنین تولید مشترک را آغاز کرده‌ است و مدل‌ های اچ ۳۰۰ و اچ ۲۰۰ را تحت برند سایپا وارد بازار کرده‌ است. تمامی خودروهایی که توسط سایپا و پارس خودرو در ایران وجود دارند همگی خودروهای سواری برلیانس مونتاژ شده هستند. یکی از محبوب‌ ترین محصولات شرکت خودروسازی برلیانس سری اچ ۳۰۰ است که طراحی آن‌ ها به‌ شدت شبیه خودروهای بی‌ ام‌ و می باشد ولی در حال حاضر این شرکت دیگر در ایران فعالیت ندارد.

 تاریخچه

 شرکت برلیانس در سال ۲۰۰۹ هشتمین شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در چین به شمار می‌ رفت. شرکت برلیاس در آن سال چیزی حدود ۱۵۰ هزار خودروی سواری و ۸۰ هزار مینی‌ بوس به فروش رسانده است. در سال ۲۰۱۰ نیز جزو ۱۰ تا از بهترین تولید کننده‌ های خودرو در چین قرار گرفته که توانسته است رتبه نهم را با فروش نیم‌ میلیون دستگاه خودرو به خودش اختصاص دهد. این شرکت ۵۲۳۵۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۱ تولید کرده و توانسته است به‌ همین واسطه در میان تولید کنندگان وسیله نقلیه در چین رتبه هشتم را به خود اختصاص دهد. لازم به ذکر است که تا پیش‌ از سال ۲۰۰۱ نشانه خودروهای برلیانس را در تولیدات شنیانگ می‌ توان یافت که ۱۰ سال پس‌ از آن ماشین‌ های جین بی را تولید و عرضه کرده‌ است. جالب است بدانید که با رونمایی از اولین مینی‌ بوس‌ های برند جین بی تکنولوژی تویوتا را به رخ کشیده است. اما در سال ۲۰۰۲ این شرکت توانست برای تولید خودروهای برلیانس یک خط تولید جداگانه اختصاص دهد.

تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس
خودرو برلیانس

 لوازم یدکی خودرو برلیانس

 در طی این زمان خودروهای برلیانس نیز وارد کشورمان شده و با استقبال بسیاری از هموطنان رو به‌ رو شدند. امروزه با توجه به تقاضای بسیار زیاد لوازم یدکی برلیانس مواجه هستیم. در خرید این لوازم یدکی باید نهایت دقت خود را بکار ببرید تا بتوانید یک قطعه با کیفیت برای خودروی خود خریداری کنید؛ زیرا کیفیت قطعات به‌ صورت مستقیم در عملکرد سایر قطعات خودرو برلیانس تأثیر خواهند داشت.

 در آخر

 ما سعی کردیم در این مقاله تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس را ارائه نماییم. همان‌ طور که در بخش‌ های فوق ذکر شد، این شرکت چینی توانسته است خودروهای بسیار باکیفیتی را عرضه نماید که با استقبال زیادی هم رو به رو شده‌ است. اگر برای خودروی برلیانس است نیاز به تهیه لوازم یدکی دارید، می‌ توانید به سایت آسا یدک مراجعه کنید و قطعه‌ مورد نیاز خودرو را سفارش دهید. تمامی قطعات عرضه شده در سایت آسا یدک از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند و تا سالیان طولانی می‌ توانند عملکرد خودروی شما را تضمین نمایند بنابراین خیال راحت و اطمینان کامل می توانید ثبت سفارش کنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

نوشته تاریخچه کامل برند خودروسازی برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3/feed/ 0
فروش تخصصی لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت http://asa-yadak.ir/%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%aa%d8%ae%d8%b5%d8%b5%db%8c-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%db%8c%d8%af%da%a9%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c/ http://asa-yadak.ir/%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%aa%d8%ae%d8%b5%d8%b5%db%8c-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%db%8c%d8%af%da%a9%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c/#respond Mon, 02 Jan 2023 19:30:53 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2466  مجموعه آسا یدک با سال‌ ها سابقه در زمینه ارائه انواع لوازم یدکی برلیان با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه می‌ نماید. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد خرید لوازم یدکی برلیانس بیشتر بدانید. ابتدا لازم است در مورد این خودروها را بشناسید تا بتوانید انواع لوازم یدکی و قطعات برلیانس را [...]

نوشته فروش تخصصی لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
 مجموعه آسا یدک با سال‌ ها سابقه در زمینه ارائه انواع لوازم یدکی برلیان با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت ارائه می‌ نماید. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد خرید لوازم یدکی برلیانس بیشتر بدانید. ابتدا لازم است در مورد این خودروها را بشناسید تا بتوانید انواع لوازم یدکی و قطعات برلیانس را به‌ راحتی تشخیص دهید.

 برلیانس یکی از خودروهای بسیار مشهور در ایران محسوب می‌ شود که خرید لوازم یدکی آن با کیفیت بالا اهمیت بسزایی دارد. تقریباً تمامی خودروها پس‌ از مدتی استفاده دچار فرسودگی شده و لازم است که تجهیزات و قطعات آن‌ ها با قطعات جدید جایگزین کرد. اکثر افراد علاقه دارند با تعویض اجزای فابریک ماشین رنگ و لعاب بیشتری به آن ببخشند. در ادامه ما مهم‌ ترین لوازم یدکی خودرو برلیانس را بررسی می‌ کنیم و به شما می‌ گوییم که در هنگام خرید باید چه مواردی را در نظر داشته باشید.

فروش تخصصی لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت
لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت

 نقد و بررسی ماشین برلیانس

 ابتدا در سال ۱۹۹۲ برلیانس در چین تأسیس شد. در اوایل این شرکت تحت نظر چین بود اما با توجه به بحران‌ های مالی که برای آن به‌ وجود آمد، توسط شرکت TF Securities خریداری شد. در سال ۱۳۹۳ شرکت ایرانی پارس خودرو همکاری خود را با این کمپانی آغاز کرد. پس‌ از این همکاری انواع و اقسام خودروها با مارک برلیانس مثل سدان، هاچ‌ بک و کراس اوور ارائه شدند که این یکی از نقاط قوت این خودروها به شمار می‌ رود.

 بررسی خرید لوازم یدکی برلیانس با توجه به قیمت آن‌ ها

 قیمت لوازم یدکی خودروها و همچنین هزینه تعمیرات آن‌ ها تا حد زیادی به نوع خودرو بستگی دارد. بعضی خودروها هستند لوازم یدکی آن‌ ها خیلی گران است و بسیار سخت در بازار پیدا می‌ شود؛ به‌ همین خاطر می‌ گوییم که اصلاً ارزش خرید ندارند اما خودروهای برلیانس اصلاً این‌ گونه نیستند. قیمت لوازم یدکی آن‌ ها به‌ خصوص در مدل‌ های برلیانس اچ ۳۳۰ و برلیانس اچ ۳۲۰ بسیار به صرفه و مناسب است.

 شما می‌ توانید پیش‌ از خرید قیمت محصولات موردنظر را در فروشگاه‌ های مختلف بررسی نمایید و مناسب‌ ترین آن‌ ها را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که باید قطعات حتماً اصل باشند و نسبت‌ به فروشگاه انتخابی اعتماد کامل داشته باشید.

 خرید لوازم یدکی برلیانس و دسته بندی طبقات

 برای لوازم یدکی خودرو برلیانس ۳ دسته متفاوت داریم که شامل لوازم یدکی مربوط به جلوبندی، لوازم یدکی مربوط به بدنه و همچنین لوازم یدکی مربوط به تزیینات هستند. در ادامه هر کدام از این انواع لوازم یدکی را بررسی خواهیم کرد.

 لوازم یدکی جلوبندی

 یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های هر خودرویی جلوبندی آن است که باید قطعات استفاده‌ شده در آن از کیفیت عالی برخوردار باشند. جعبه فرمان، دیسک چرخ، توپی چرخ، کمک‌ فنر جلو، بلبرینگ چرخ، چرخ جلو، بوش طبق، میل موجگیر، سیبک طبق، طبق، سیبک فرمان و همچنین بازویی فرمان از قطعات و تجهیزاتی هستند که در جلوبندی خودرو استفاده می‌ شوند. یکی از معمولی ترین کارهایی که توسط تعمیرکار و مکانیک ماشین انجام می‌ شود همین تعویض لوازم یدکی جلوبندی است.

 لوازم یدکی بدنه

 یکی دیگر از بخش‌ های مهمی که نیاز به لوازم یدکی دارد بدنه خودرو است. بدنه خودرو شامل درب‌ های جانبی، کاپوت عقب، کاپوت جلو، چراغ عقب و جلو، گلگیرها، مه شکن، چراغ دنده عقب، قاب مه شکن، سپر عقب و جلو، سقف و جلو پنجره می‌ باشد. قطعات ذکر شده از جمله مواردی هستند که نیاز به تعویض دارند و روزانه متقاضیان زیادی برای خرید این نوع لوازم یدکی اقدام می‌ کنند. هزینه مربوط به لوازم یدکی بدنه نسبت‌ به سایر لوازم یدکی و به‌ خصوص در خودروهای لوکس گران‌ تر است.

 یدکی جات تزئینی

 امروزه در خیابان‌ ها ماشین‌ های بسیار زیادی را می‌ بینیم که تزیینات متفاوتی انجام داده‌ اند تا خودروهای خود را نسبت‌ به سایر مدل‌ های مشابه متفاوت کنند‌. در واقع این افراد قطعات فابریک دکور خودرو را تعویض می‌ کنند. مثلاً برخی از لوازمی که برای تزیین استفاده می‌ شوند شامل روکش، آینه وسط و آویزهای زینتی هستند.

فروش تخصصی لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت
لوازم یدکی برلیانس

 آیا فروشگاه آسایدک همه‌ لوازم یدکی برلیانس را موجود دارد؟

 در سایت آسا یدک می‌ توانید انواع و اقسام لوازم یدکی برلیانس را به‌ راحتی پیدا کنید. این فروشگاه تمامی لوازم یدکی برلیانس اچ ۳۳۰ و اچ ۳۲۰ را با بهترین کیفیت و مناسب‌ ترین قیمت ارائه می‌ کند تا بتواند رضایت مشتریان خود را خود را جلب نماید.

 یکی از مزیت‌ ها و ویژگی‌ های آسا یدک این است که اصالت کالای خود را تضمین می‌ نماید و شما می‌ توانید با خیال راحت به‌ صورت آنلاین قطعه مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین با وجود امکان خرید آنلاین دیگر نیاز نیست شما وقت خود را در خیابان‌ های شلوغ و پرترافیک هدر دهید و تنها با یک کلیک می‌ توانید لوازم یدکی مورد نیاز خود را تهیه کنید و در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

 در آخر

 ما سعی کردیم هر چه لازم است تا در مورد لوازم یدکی برلیانس بدانید را بررسی کنیم. شما می‌ توانید لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت را به‌ صورت آنلاین از مجموعه آسا یدک خریداری کنید. چنانچه در این زمینه خرید نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می‌ توانید با کارشناسان مجموعه آسا یدک در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کند.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته فروش تخصصی لوازم یدکی برلیانس با بهترین قیمت اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%aa%d8%ae%d8%b5%d8%b5%db%8c-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%db%8c%d8%af%da%a9%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c/feed/ 0
راهنمای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس http://asa-yadak.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8/ http://asa-yadak.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8/#respond Wed, 28 Dec 2022 19:30:00 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2460  یکی از گران‌ ترین لوازم یدکی برند نیاز مربوط به تعویض گیربکس یا برد دسته دنده است. برخی اوقات بعضی‌ ها عادت دارند در هنگام رانندگی با ماشین‌ های گیربکس دستی زمانی‌ که در ترافیک قرار می‌ گیرند دنده را در حالت پارک قرار می‌ دهند. این کار می‌ تواند آسیب‌ های بسیار شدیدی به [...]

نوشته راهنمای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
 یکی از گران‌ ترین لوازم یدکی برند نیاز مربوط به تعویض گیربکس یا برد دسته دنده است. برخی اوقات بعضی‌ ها عادت دارند در هنگام رانندگی با ماشین‌ های گیربکس دستی زمانی‌ که در ترافیک قرار می‌ گیرند دنده را در حالت پارک قرار می‌ دهند. این کار می‌ تواند آسیب‌ های بسیار شدیدی به گیربکس وارد نماید. در این مقاله ما قصد داریم برخی از رفتارهای نادرست در زمان رانندگی بررسی نماییم. اگر سعی کنید این عادت‌ ها را حذف نمایید قطعاً به استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس خواهید رسید.

 دست گذاشتن روی دنده

 بعضی‌ ها عادت دارند هنگام رانندگی دستشان را روی دنده قرار می‌ دهند که یکی از عادات بسیار غلط است و می‌ تواند خار برد دنده را بشکند و تعویض آن هزینه بسیار زیادی خواهد داشت. اگر این رفتار غلط دائماً تکرار شود می‌ تواند آسیب‌ های بسیار جدی به دنده وارد کرده و نیاز به تعویض قطعه داشته باشد.

راهنمای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس
راهنمای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس

 توقف در ترافیک

 اگر زمان توقف شما کم‌ تر از یک دقیقه باشد باید دنده را در حالت D قرار دهید. در صورتی که دنده را در حالت P یا N بگذارید گیربکس شما آسیب خواهد دید. اگر زمان توقف بیش‌ از یک دقیقه باشد بهتر است دنده در حالت خلاص یا N قرار گیرد.

 پارک کردن خودرو

 قبل‌ از آن‌ که خودرو را پارک کنید و ترمز دستی را بکشید باید توجه کنید که دهنده در حالت P نباشد. این کار باعث ضربه دنده به گیربکس خواهد شد و در طولانی مدت می‌ تواند به گیربکس خودرو آسیب برساند.

 تعویض روغن گیربکس

 در هنگام سرویس‌ های دوره‌ ای خودروی خود باید دقت داشته باشید که هر ۳۰ هزار کیلومتر باید روغن گیربکس تعویض شود. در خودروهای برلیانس تعویض فیلتر روغن گیربکس می‌تواند به افزایش طول عمر گیربکس کمک کند

 راهکارهایی برای استفاده بهینه از دنده اتوماتیک برلیانس

 برای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس و همچنین جلوگیری از آسیب‌ های ناشی از استفاده نادرست از دنده‌ های این خودرو باید یک سری از نکات ضروری را حتماً در نظر داشته باشید. در ادامه ما به ذکر این نکات می‌ پردازیم:

 •  در هنگام حرکت به‌ هیچ‌ عنوان دنده اتوماتیک را عوض نکنید.
 •  اگر زمان حرکت یا قبل‌ از توقف دنده را تعویض کنید این کار باعث می‌ شود تا متریال روی نوارهای گیربکس اتوماتیک برلیانس و همچنین کلاچ ها از حرکت خودرو جلوگیری نمایند و فشار مضاعفی بر سیستم گیربکس وارد کنند. تکرار این کار به‌ صورت مداوم می‌ توان مقاومت سیستم دنده اتومات رو خراب کند.
 •  موارد مهم در استفاده از گیربکس اتوماتیک برلیانس
 •  حتماً خطاهای گیربکس اتوماتیک برلیانس را جدی بگیرید چون اگر در اولین فرصت به تعمیرگاه مراجعه کنید از خرابی سایر قطعات دیگر جلوگیری می‌ شود و در نتیجه هزینه تعمیرات آن بسیار کم‌ تر خواهد بود.
 •  حتماً در زمان‌ بندی‌ های مختلف با کیلومترهای تعیین‌ شده برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک خودروی برلیانس اقدام نمایید.
 •  مجموعه‌ ای از سنسورها و مدارهای الکتریکی حساس تشکیل‌ دهنده گیربکس اتوماتیک در برلیانس هستند. بنابراین به‌ هیچ‌ عنوان نباید موتور شسته شود.
  راهنمای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس
  دنده اتومات برلیانس

 روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس

 یکی از مهم‌ ترین کارهایی که می‌ توانید در استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس انجام دهید تعویض به‌ موقع روغن گیربکس است. همان‌ طور که در بخش‌ های پیشین نیز گفته شد تعویض فیلتر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس می‌ تواند به‌ طور چشمگیری در افزایش عمر گیربکس این خودرو نقش داشته باشد. کارشناسان توصیه می‌ کنند که هر ۲۴ ماه یا بین ۳۰ یا ۴۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس تعویض شود. در خودروی برلیانس اتوماتیک روغن گیربکس برعکس مدل‌ های دستی نیازی به گرانروی بالا ندارد. عملکرد این جعبه‌ دنده به طوری است که به غوطه‌ ور شدن قطعات خود در روغن احتیاج دارد. در نتیجه روغن گیربکس اتوماتیک برلیانس باید به‌ حدی رقیق باشد تا به‌ آسانی بتواند جابجا شود. نقطه جوش روغن گیربکس دستی در مقایسه با روغن گیربکس اتوماتیک بسیار بالاتر است. به گفته متخصصان در خودروی برلیانس اتوماتیک روغن گیربکس شبیه به ضد یخ عمل می‌ کند.

 در آخر

 با توجه به مطالبی که در این مقاله ذکر شد اگر سعی کنید که رفتارهای نادرست خود را تغییر دهید، قطعاً کمک ویژه‌ ای به طول عمر خودروی خود کرده‌ اید. اگر برای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس پیشنهادی دارید می‌ توانید با ما به اشتراک بگذارید تا کاربران دیگر نیز از تجربیات شما استفاده کنند. شما می‌ توانید لوازم یدکی برلیانس را از مجموعه آسا یدک با مناسب‌ ترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته راهنمای استفاده بهینه از دنده اتومات برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8/feed/ 0
مزیت های خرید برلیانس h330 + نقد و بررسی http://asa-yadak.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h330-%d9%86%d9%82%d8%af-%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%d9%8a/ http://asa-yadak.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h330-%d9%86%d9%82%d8%af-%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%d9%8a/#respond Mon, 26 Dec 2022 19:30:23 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2452  اگر شما نیز قصد خرید خودرو دارید لازم است با مزیت‌های خرید برلیانس H330 آشنا شوید. این خودرو یکی از محصولات شرکت پارس خودرو و برلیانس است که در سال‌ های گذشته در بازار ایران توانسته جای سایر خودروهای وارداتی را پر کند و تا حد زیادی شکاف قیمتی ایجاد نماید. شرکت پارس خودرو از [...]

نوشته مزیت های خرید برلیانس h330 + نقد و بررسی اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
 اگر شما نیز قصد خرید خودرو دارید لازم است با مزیت‌های خرید برلیانس H330 آشنا شوید. این خودرو یکی از محصولات شرکت پارس خودرو و برلیانس است که در سال‌ های گذشته در بازار ایران توانسته جای سایر خودروهای وارداتی را پر کند و تا حد زیادی شکاف قیمتی ایجاد نماید. شرکت پارس خودرو از فرصتی که با خودروهای وارداتی چینی به دست آمد، استفاده کرد و توانست محصولات چینی ارزان‌ قیمت را با شرکت برلیانس چین عرضه نماید. در ادامه ما مزیت‌ های این خودرو را بررسی خواهیم کرد.

 آپشن‌ های بسیار زیاد خودروهای برلیانس اچ ۳۳۰ اتومات نسبت‌ به سایر خودروهای داخلی توانسته است بخشی از مشتریان و مخاطبان را به خود جذب نماید. تقریباً می‌ توان گفت این خودرو مدل صندوق دار برلیانس اچ ۳۲۰ محسوب می‌ شود که در سال ۲۰۱۳ وارد بازار چین شده و توانسته است در مدت بسیار کوتاهی به فروش بیش‌ از ۲۵ هزار دستگاه دست یابد. در ایران نیز در سال ۱۳۹۳ توسط شرکت پارس خودرو اچ ۳۳۰ در دو مدل دستی و اتومات تولید و یک‌ سال بعد در بازار عرضه شد.

 در ابتدا این خودرو با موتور یک‌ و نیم لیتری وارد ایران شد اما پس‌ از ۳ سال پارس خودرو توانست موتوری با حجم بالاتر و گیربکس جدید تقویت شده روی این خودرو بگذارد. موتور جدیدی که این خودروها دارند ۱۶۵۴ سی‌ سی حجم داشته و استاندارد آلایندگی یورو ۵ را پاس نموده است و به‌ راحتی می‌ تواند با جاده‌ ها و آب‌ و هوای ایران همخوانی داشته باشد.

مزیت های خرید برلیانس h330 + نقد و بررسی
برلیانس h330

 مزیت اول، توان فنی قابل‌ قبول

 یکی از مزایای اصلی برلیانس اچ ۳۳۰ توان فنی و پیشرانه قابل‌ قبول است. پیشرانه این خودرو 1.65 لیتر حجم دارد، و می تواند 114 اسب‌ بخار قدرت تولید کرده و دارای 154 نیوتن‌ متر گشتاور است. توسط یک گیربکس ۴ دنده اتوماتیک نیروی تولیدی به چرخ‌ های جلوی این خودرو انتقال می‌ یابد. به‌ طور کلی خروجی موتور جدید برلیانس اچ ۳۳۰ اتومات نسبت‌ به مدل‌ های قبلی آن از ۱۰۳ و ۱۱۴ اسب بخار افزایش یافته است. مطابق با ادعای سازنده مدل هایی که موتور جدید دارند شتاب آن‌ ها با تغییر ضرایب دنده به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته که دیگر ضعف مدل‌ های قبلی در جاده‌ های شیبدار را ندارد.

 مزیت دوم، طراحی جذاب برلیانس H330

 ظاهر این خودرو بسیار جذاب است. از نمای روبرو جلو پنجره با خطوط نسبتاً عمودی و نواری کرومی مشاهده می‌ کنید که جلو پنجره را به دو قسمت تقسیم می‌ کند. همچنین در جلوی خودرو مه شکن‌ های دایره‌ ای در بین خطوط متعدد پایین سپر قرار دارند و چراغ‌ های جلو هم با دیگر قسمت‌ های خودرو کاملاً هماهنگی دارد. از طرف جانبی خطوط بسیار زیبای روی بدنه می‌ توانید مشاهده کنید که بدنه را از سادگی و یکنواختی خارج کردند. اما نمای پشتی خودرو کمی ساده است. لوگوی پارس خودرو دقیقاً مابین چراغ‌ های عقب قرار گرفته که توسط یک خط افقی به یکدیگر متصل هستند. نکته بعدی مربوط به رنگ‌ بندی بسیار گرم کابین است که جزو نکات مثبت در طراحی داخلی این خودرو محسوب می‌ شود. با این که در کابین این خودرو از المان‌ ها و تجهیزات بسیار لوکس استفاده نشده اما هر وسیله‌ ای که به‌ کار رفته از کیفیت مطلوبی برخوردار است و اصول ارگونومی را رعایت کرده‌ است. لازم به ذکر است که فضای داخلی کابین برلیانس اچ ۳۳۰ اتومات بسیار باز است و در مسافت‌ های طولانی موجب خستگی مسافران نمی‌ شود. همچنین صندلی‌ های این خودرو بسیار زیبا و راحت هستند و مسافران می‌ توانند تنظیمات از تنظیمات ۸ جهته اصلی و تنظیم دستی گودی کمر استفاده کنند. برای صندلی‌ های جلو زیر آرنج در نظر گرفته شده که جنس آن از چرم است همچنین سانروف نیز به دو صورت کامل و شیبدار باز می‌ شوند.

 مزیت سوم، تجهیزات برلیانس H330

 یکی از مهم‌ترین مزایای خودروی برلیانس اچ ۳۳۰ نسبت‌ به رقبای خود وجود امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی بسیار عالی در خودرو است.

 همچنین برلیانس اچ ۳۳۰ در مقایسه با مدل دستی دارای امکانات بسیار بیشتری نظیر سانروف برقی، سنسور دنده عقب، سیستم تهویه مطبوع خودرو، تنظیم برقی آینه‌ های جانبی، سیستم صوتی قابل پشتیبانی سی‌ دی، یو اس بی، بلوتوث و غیره کلیدهای کنترل سیستم صوتی روی غربیلک فرمان، سیستم رهیاب، بسته شدن پنجره‌ ها به کمک ریموت کنترل، چراغ مه شکن جلو، تنظیمات ۸ جهت صندلی راننده، سیستم هشدار روشن بودن چراغ، روکش چرمی غربیلک فرمان و تنظیم ارتفاع نور چراغ‌ های جلو می‌ باشد.

 با این‌ که در هیچکدام از سایت‌ های ایمنی معتبر جهان هیچگونه شواهی مبنی بر تست ایمنی روی این خودرو وجود ندارد و وضعیت ایمنی آن در ابهام است اما یکسری بررسی‌ های میدانی نشان داده‌ اند که عملکرد ترمزهای این خودرو بسیار مثبت بود است. ترمزهای جلو و عقب خودرو برلیانس اچ ۳۳۰ اتومات به‌ صورت دیسکی بوده و مجهز به سیستم‌ های ABS و EBD است که حتی در هنگام بارندگی و گذر از جاده‌ های لغزنده بسیار دقیق عمل می‌ کند. لازم به ذکر است که خودرو برلیانس H330 به دو کیسه هوا راننده و سرنشین جلو مجهز است که می تواند در افزایش ایمنی نقش داشته باشد.

مزیت های خرید برلیانس h330 + نقد و بررسی
ظاهر خودرو برلیانس h330

 در آخر

 ما سعی کردیم در این مقاله مزیت های خودرو برلیانس h330 را بررسی کنیم. اگر شما نیز تجربه رانندگی با این خودرو را دارید می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. چنانچه قصد خرید لوازم یدکی برلیانس را دارید می توانید از طریق سایت آسا یدک برای ثبت سفارش اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید:

نوشته مزیت های خرید برلیانس h330 + نقد و بررسی اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h330-%d9%86%d9%82%d8%af-%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%d9%8a/feed/ 0
برای خودروی برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ http://asa-yadak.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%da%86%d9%87-%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%aa%d8%b1%d9%85%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%85/ http://asa-yadak.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%da%86%d9%87-%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%aa%d8%b1%d9%85%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%85/#respond Sat, 24 Dec 2022 19:30:38 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2446 لنت ترمز برلیانس یکی از لوازم مصرفی و بسیار با اهمیت است که در تمامی خودروها نصب می‌ شود. کیفیت لنت ترمز باید توسط فروشنده تضمین شود تا شما بتوانید با خیال راحت آن را در خودروی خود نصب کنید.  بعضی اوقات مشاهده می‌ کنیم که لنت پژو آردی را روی خودروهای برلیانس نصب می [...]

نوشته برای خودروی برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
لنت ترمز برلیانس یکی از لوازم مصرفی و بسیار با اهمیت است که در تمامی خودروها نصب می‌ شود. کیفیت لنت ترمز باید توسط فروشنده تضمین شود تا شما بتوانید با خیال راحت آن را در خودروی خود نصب کنید.

 بعضی اوقات مشاهده می‌ کنیم که لنت پژو آردی را روی خودروهای برلیانس نصب می کنند. این کار به‌ شدت اشتباه بوده و می‌ تواند آسیب‌ های جبران‌ ناپذیری را به اتومبیل شخص وارد کند. احتمالا برایتان پیش آمده‌ است که در هنگام خرید لنت ترمز برای خودروی خود دچار سردرگمی شدید، قطعاً اگر فروشنده بتواند در این زمینه به شما کمک کند و راهنمایی‌ های درست بدهد در خرید خود موفق خواهید بود اما برخی اوقات فروشندگان سودجو راهنمایی‌ های غلطی را به خریداران ارائه می‌ کنند تا محصولات بی‌ کیفیت خود را قالب نمایند. ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که برای خودروهای برلیانس چه لنت ترمزی بخرید تا با خیال راحت و بدون نگرانی بتوانید رانندگی لذت‌ بخشی را تجربه کنید.

لنت ترمز برلیانس
برلیانس

 روش‌ های انتخاب یک لنت ترمز برلیانس

 برای خرید یک لنت ترمز با کیفیت باید برخی موارد نظیر وضعیت خودرو، مدل خودرو، شرایط اقلیمی محل زندگی و غیره را در نظر داشته باشید؛ زیرا تمامی این موارد می‌ توانند در انتخاب شما تأثیر گذار باشند.

 نوع خودروی شما چیست؟

 همان طور که گفته شد یکی از مواردی که در خرید لنت ترمز تأثیر دارد نوع خودروی شما است. یعنی این‌ که خودرو در چه سالی تولید شده و مدل آن چیست؟ مثلاً لنت ترمز برای خودروهای برلیانس سری ۲۰۰ و ۳۰۰ که هر کدام در سال ۹۷ و ۹۶ تولید شده‌ اند، با یکدیگر فرق دارد. به‌ همین خاطر شرکت‌دهای تولید کننده در زمان تولید خودرو برای هر قطعه آن شماره فنی درج می‌ کنند که این شماره روی قطعات نصب شده حک شده‌ است. شما باید در هنگام خرید لوازم یدکی از جمله لنت ترمز شماره فنی قطعه را بررسی نمایید.

 کاربری خودرو چیست؟

 کاربری‌ های مختلفی از خودرو می‌ شود. مثلاً اگر قصد داشته باشید آن را در حمل‌ و نقل عمومی و مسافربری استفاده کنید باید لنت مناسب تهیه کنید تا بتواند از آسیب دیدن دیسک چرخ جلوگیری نمایند. رانندگان تاکسی که از اتومبیل برلیانس استفاده می‌ کنند باید بهترین و باکیفیت‌ ترین لنت را خریداری نمایند تا مانع استهلاک بالای خودرو شده و هزینه‌ های زیادی بابت تعمیر آن پرداخت نکنند. اگر شما اهل سفر هستید و با اتومبیل خود زیاد مسافرت زمینی می‌ روید هم به هیچ وجه نباید از لنت های ضایعاتی استفاده کنید؛ زیرا این لنت ها در مقایسه با لنت‌ های اصلی اصلاً عملکرد مناسبی نخواهند داشت.

 مسیر تردد

 اگر در مکانی سکونت دارید که خیابان‌ ها و شهرهای آن شیبدار است باید از یک لنت بسیار با کیفیت استفاده کنید تا از استهلاک چرخ‌ های اتومبیل جلوگیری نماید.

 با چه سرعتی رانندگی می‌ کنید؟

 یکی از نکات اصلی برای انتخاب لنت با کیفیت و بادوام توجه به میزان سرعت خودرو است. اگر شما فردی هستید که رانندگی با سرعت زیاد را دوست دارید باید بدانید که در هنگام ترمز کردن، مقدار بیشتری از سطح لنت شما دچار سایش خواهد شد. بنابراین در هنگام خرید باید یک لنت ترمز با کیفیت خریداری کنید تا هزینه‌ های دیگر شما را تا حد زیادی کاهش دهد. همچنین لنت های مسابقه‌ ای اصلاً برای شما مناسب نیستند؛ زیرا این لنت‌ ها میزان آسیب دیدن دیسک چرخ‌ ها را افزایش خواهند داد. توجه داشته باشید که سرعت مناسب و استاندارد و همچنین رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی می‌ تواند تا حد زیادی از ترمز کردن شما بکاهد و طول عمر لنت ترمز را نیز افزایش دهد.

 انواع سیستم ترمز خودرو

 به‌ طور کلی تا حد بسیار زیادی سیستم ترمز شما در مصرف لنت تأثیر خواهد داشت. سه نوع سیستم ترمز هیدرولیکی، مکانیکی و دیسکی وجود دارد که هر کدام آن‌ ها دارای عملکرد به خصوصی هستند و با دیگری متفاوت خواهند بود.

 قیمت لنت ترمز برلیانس

 از نظر کیفی لنت‌ ها به چندین دسته تقسیم می‌ شوند و هر کدام آن‌ ها با توجه به کیفیتی که دارند قیمت متفاوتی خواهند داشت. معمولاً لنت های ضایعاتی نسبت‌ به لنت‌ های باکیفیت قیمت بسیار کمتری دارند. البته در سال‌ های اخیر فروشندگان لوازم یدکی این لنت‌ ها را عرضه نمی‌ کنند؛ زیرا در اثر برخورد با دیسک چرخ سوت می‌ کشد.

لنت ترمز برلیانس
لنت ترمز برلیانس

 وزن خودرو چه تاثیر بر مصرف لنت دارد؟

 معمولاً لنت ترمز در خودروهای سنگین خیلی زودتر دچار سایش می‌ شود و در زمان کوتاه‌ تری باید برای تعویض آن اقدام کرد. به‌ همین خاطر استفاده از لنت با کیفیت تا حد زیادی می‌ تواند سرعت ساییدگی را کاهش دهد.

 لنت‌ های مناسب برای برلیانس چیست؟

 •  لنت اصلی برلیانس: لنت اصلی برلیانس از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است. کیفیت لنت اصلی در مقایسه با سایر برندهای تولید کننده کیفیت بسیار بالاتری دارد.
 •  لنت جونیوس (Junius) مخصوص برلیانس: یکی از لنت های باکیفیت دیگر لنت جونیوس است که یکی از بهترین‌ ها برای خودروهای وارداتی به شمار می‌ رود. مطابق با نظر مشتریان این لنت پس‌ از نصب هیچگونه صدای مزاحمی از جمله صدای سوت کشیدن تولید نمی‌ کند و قالب آن کاملاً استاندارد است.

 در آخر

 ما در این مقاله سعی کردیم هر آنچه لازم است در مورد لنت ترمز خودرو برلیانس بدانید را بررسی کنیم. چنانچه قصد خرید لوازم یدکی برلیانس و لنت ترمز برلیانس را دارید می‌ توانید از طریق سایت آسا یدک اقدام نمایید و اگر در این زمینه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته برای خودروی برلیانس چه لنت ترمزی بخریم؟ اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%da%86%d9%87-%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%aa%d8%b1%d9%85%d8%b2%db%8c-%d8%a8%d8%ae%d8%b1%db%8c%d9%85/feed/ 0
تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a7%d8%b5%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a8%db%8c/ http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a7%d8%b5%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a8%db%8c/#respond Mon, 19 Dec 2022 19:30:56 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2428 تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی برایتان سخت است؟ اصلا نگران نباشید ما روش تشخیص را به شما خواهیم گفت. با توجه به این‌ که وسایل نقلیه وظیفه حمل‌ و نقل افراد را برعهده دارند، بنابراین باید از امنیت کافی برخوردار باشند تا باعث راحتی و محافظت از جان سرنشینان شوند. علاوه‌ بر وجود قطعات [...]

نوشته تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی برایتان سخت است؟ اصلا نگران نباشید ما روش تشخیص را به شما خواهیم گفت.

با توجه به این‌ که وسایل نقلیه وظیفه حمل‌ و نقل افراد را برعهده دارند، بنابراین باید از امنیت کافی برخوردار باشند تا باعث راحتی و محافظت از جان سرنشینان شوند. علاوه‌ بر وجود قطعات با کیفیت باید تا حد زیادی از اصطکاک غیرضروری جلوگیری شود که طول عمر خودرو را کاهش ندهد و هزینه‌ های زیادی بابت تعویض قطعات و تعمیر خودرو به بار نیاورد. در این مقاله از آسا یدک همراه ما باشید تا قطعات برلیانس اصل از تقلبی را تشخیص دهد.

 به‌ خاطر امنیت جان سرنشینان ما تأکید بر قطعات و لوازم یدکی اصلی خودرو داریم تا بتوانیم علاوه‌ بر عملکرد و عمر مفید ماشین از جان سرنشینان نیز محافظت کنیم. بنابراین تشخیص قطعات اصل از تقلبی نیاز به یک مهارت دارد تا بتوانید قطعات با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید.

 متأسفانه امروزه در بازار شاهد وجود لوازم یدکی تقلبی و غیراستاندارد هستیم که توسط برخی سودجویان با قیمت‌ های بسیار زیاد و نجومی به فروش می‌ رسد. این نوع قطعات علاوه‌ بر این‌ که می‌ توانند عمر خودرو را کاهش دهند، عواقب جانی بسیار زیادی را در بر خواهند داشت. وجود رقابت ناسالم باعث رونق قسمت سیاه بازار شده‌ است که قطعات بی‌ کیفیت را با قیمت‌ های غیر معقول و سوءاستفاده از نام‌ های معتبر عرضه می‌ کنند.

 با توجه به اهمیت بسیار زیادی که لوازم یدکی خودرو دارند و بحث کاملاً فنی آن‌ ها، مصرف‌ کننده باید در زمینه خرید این نوع لوازم دانش و علم کافی را داشته باشد تا گول تبلیغات دروغین و قیمت‌ های کم‌ تر را نخورد و به سمت فروشندگان غیر مجاز سوق نخورد. در ادامه ما به شما کمک خواهیم کرد تا قطعات برلیانس اصل را از تقلبی تشخیص دهید و بازیچه دست سودجویان نشوید.

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی
برلیانس

 گروه‌ بندی لوازم یدکی استاندارد

 دو گروه ایمنی و فوق ایمنی برای استانداردهای ایران در زمینه قطعات خودرو وجود دارد که هر کدام آن‌ ها نشانگر درجه اهمیت قطعه یا مجموعه قطعات هستند. این‌ که قطعات مورد استفاده ایمنی دارند یا تزیینی هیچ دخالتی در استاندارد نخواهد داشت.

 توسط مؤسسه استاندارد، استاندارد ملی لوازم یدکی ایمنی و فوق ایمنی خودرو در ایران تعیین می‌ شود که این مورد نیز در قطعات برلیانس صدق می‌ کند. اما برخی از این قطعات و لوازم یدکی با تأیید تولید کننده و با وجود هولوگرام بدون داشتن استاندارد ملی به بازار عرضه می‌ شوند.

 لازم به ذکر است که مؤسسه استاندارد هیچ مسئولیتی در قبال نظارت بر فروش لوازم یدکی خودرو در بازار ندارد و فقط استاندارد آن‌ ها را تعریف می‌ کند. وظیفه نظارت بر فروش قطعات بر عهده اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و دستگاه‌ های نظارتی است که امروزه به‌ خاطر گسترش بازار امکان نظارت بر همه فروشندگان وجود نخواهد داشت. بنابراین تمامی قطعاتی که در یک خودرو استفاده می‌ شوند باید دارای استانداردهای لازم باشند؛ زیرا بحث ایمنی و عملکرد خودرو در میان است و باید بهترین قطعات و باکیفیت‌ ترین آن‌ ها به کار برده شوند.

 قطعات تقلبی چگونه به بازار راه می‌ یابند؟

 معمولاً لوازم یدکی برلیانس تقلبی از طریق قاچاق وارد کشور می‌ شوند یا در کارخانه‌ ها و کارگاه‌ های غیرمجاز به تولید می‌ رسند. در موارد معدودی هم ممکن است در گمرک یا آزمایشگاه‌ های استاندارد تبانی شود و این قطعات تقلبی و غیراستاندارد در بازار عرضه شوند.

 راه‌ های تشخیص پکیج اصل از تقلبی

 ۱- رنگ بسته‌ بندی

 قطعاً بسته‌ بندی یک محصول تقلبی نمی‌ تواند شبیه به نسخه‌ اصلی شود و دارای یک سری تفاوت‌ های بسیار ظریف در تناژ رنگ است که شما می‌ توانید از رنگ کم‌ رنگ یا پررنگ بسته‌ بندی تقلبی بودن آن را تشخیص دهید.

 ۲- کیفیت بسته‌ بندی

 در بسته‌ بندی محصولات اصل از مواد با کیفیت استفاده می‌ شود که ظاهری مستحکم و مرغوب‌ تر نسبت‌ به نسخه‌ های تقلبی دارند. بنابراین از این طریق نیز به‌ راحتی می‌ توانید قطعات برلیانس اصل از تقلبی را تشخیص دهید.

تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی
قطعات برلیانس اصل

 راه‌ های تشخیص قطعات اصل از تقلبی

 ۱– لمس قطعات

 شما با لمس کردن قطعات نیز به‌ راحتی می‌ توانید کیفیت قطعه را تشخیص دهید. البته این روش برای افراد با تجربه مناسب است شاید کسی که برای اولین‌ بار قطعه را لمس کند اصلاً نتواند تشخیص دهد.

 ۲– کیفیت آلیاژ استفاده شده

 استفاده از مواد مرغوب به‌ عنوان متریال اولیه در ساخت قطعات اصل باعث می‌ شود تا ظاهر قطعه نیز باکیفیت و بی‌ نقص به‌ نظر آید. اگر چنین قطعاتی در برابر قطعات تقلبی قرار بگیرند به راحتی می‌ توانید تفاوت آن‌ ها را تشخیص دهید.

 ۳– نوع جوشکاری

 برای تشخیص قطعات اصلی کیفیت جوشکاری نیز می‌ تواند یک فاکتور بسیار مهم در نظر گرفته شود و اصالت کالا را نشان دهد.

 ۴– نوع پرچ‌ کاری

 درست مانند جوشکاری، پرچ کاری هم می‌ تواند یکی از فاکتورهای نشان‌ دهنده کیفیت کالا و تشخیص قطعه اصل از تقلبی باشد.

 ۵– نوع نوشته روی قطعه

 معمولاً نوع حک و سایز متنی که روی قطعه اصلی درج می‌ شود کیفیت بسیار بالاتر و ماندگاری بیشتری دارد. ولی در نسخه‌ های تقلبی این نوع نوشته‌ ها اصلاً کیفیت ندارند و شما می‌ توانید به‌ راحتی آن‌ ها را تشخیص دهید.

 ۶– کیفیت پرداخت نهایی سطح

 یکی از سریع‌ ترین روش‌ ها برای تشخیص اصالت قطعات، پرداخت ظاهری آن‌ ها است که نسبت‌ به قطعات تقلبی کیفیت بهتری دارند.

 در آخر

 شما می‌ توانید قطعات اصلی برلیانس را به‌ صورت آنلاین از طریق سایت آسا یدک خریداری نمایید و در موعد مقرر درب منزل تحویل بگیرید. همچنین کارشناسان مجموعه آماده ارائه هرگونه اطلاعات در زمینه خرید لوازم یدکی برلیانس به شما مشتریان عزیز هستند.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته تشخیص قطعات برلیانس اصل از تقلبی اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%a7%d8%b5%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a8%db%8c/feed/ 0
معرفی اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس http://asa-yadak.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%8a-%d8%a7%d8%b5%d9%84%d9%8a-%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d9%8a%d8%af%d9%83%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d9%84%d9%8a%d8%a7%d9%86%d8%b3/ http://asa-yadak.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%8a-%d8%a7%d8%b5%d9%84%d9%8a-%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d9%8a%d8%af%d9%83%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d9%84%d9%8a%d8%a7%d9%86%d8%b3/#respond Sat, 17 Dec 2022 19:30:24 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2418  برای خرید اصلی‌ ترین لوازم یدکی برلیانس باید به یکسری نکات کلیدی توجه داشته باشید تا بتوانید کیفیت لوازم یدکی را به‌ خوبی تشخیص دهید و جنس اصل و باکیفیت خریداری کنید. تأکید می‌ کنیم حتماً به اصل بودن قطعات خودرو توجه داشته باشید؛ زیرا اگر لوازم کیفیت مطلوبی نداشته باشند شما را با چالش‌ [...]

نوشته معرفی اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
 برای خرید اصلی‌ ترین لوازم یدکی برلیانس باید به یکسری نکات کلیدی توجه داشته باشید تا بتوانید کیفیت لوازم یدکی را به‌ خوبی تشخیص دهید و جنس اصل و باکیفیت خریداری کنید. تأکید می‌ کنیم حتماً به اصل بودن قطعات خودرو توجه داشته باشید؛ زیرا اگر لوازم کیفیت مطلوبی نداشته باشند شما را با چالش‌ های زیادی روبرو خواهند کرد. اگر قصد خرید اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

 چرا اصل بخریم؟

 استفاده از لوازم یدکی اصلی برای برلیانس یکی از نکات بسیار مهم و قابل‌ توجه است. شما با خرید قطعات اصلی از ایجاد مشکلات دیگر در خودرو جلوگیری می‌ کنید و دیگر در عملکرد سایر قطعات اختلال ایجاد نخواهد شد. لازم به ذکر است لوازم یدکی برلیانس اصلی دارای کیفیت و راندمان بالاتری در مقایسه با لوازم غیر اصل و افتر مارکت هستند.

 تفاوت قطعات اصلی و افتر مارکت برلیانس چیست؟

 در برخی از کشورهای آسیای شرقی نظیر چین، تایوان و غیره توسط شرکت‌ های افتر مارکت قطعات خودروها تولید و عرضه می‌ شود. این قطعات تقریباً از نظر ظاهری فرقی با مدل‌ های اصلی ندارند ولی از نظر کیفی با لوازم یدکی اصلی تفاوت‌ های بسیاری خواهند داشت. تفاوت در کیفیت به‌ معنای بی‌ کیفیت بودن آن‌ ها نیست حتی در برخی موارد کیفیت افتر مارکت بهتر از قطعات اصلی نیز هست. تنها علتی که باعث تفاوت بین قطعه اصلی و افتر مارکت می‌ شود که همه ترجیح می‌ دهند قطعه اصلی را خریداری کنند، کیفیت سیم‌ کشی، لحیم‌ کاری و استاندارد بودن شیوه ساخت لوازم اصلی است.

معرفی اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس
اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس

 تفاوت لوازم بدنه ایرانی و اصلی برلیانس چیست؟

 در ۲ سال اخیر دیده شده که لوازم یدکی برلیانس توسط شرکت‌های ایرانی تولید می‌شود. این قطعات شامل قطعات بدنه هستند. همچنین کیفیت متریال پایین‌تری به نسبت لوازم وارداتی دارند.

اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس را از کجا بخریم؟

 برخی صاحبان خودروهای برلیانس فکر می‌ کنند اگر به تعمیرگاه‌ های مربوطه مراجعه کنند، می‌ توانند وسایل اصلی خودروهای خود را پیدا کنند اما این باور بسیار غلط است. اتفاقاً قطعات تعویضی در تعمیرگاه‌ های خودرو کیفیت مطلوبی ندارند یا این‌ که توسط شرکت‌ های متفرقه عرضه شده‌ اند. بنابراین عمر کوتاهتری در مقایسه با لوازم یدکی اصلی خواهند داشت. امروزه پیشرفت تکنولوژی بستری را ایجاد کرده که مردم می‌ توانند به‌ راحتی قطعات اصلی از تقلبی را با کمی جستجو تشخیص دهند و با توجه به نوع بسته‌ بندی، لیبل های اصلی و کیفیت تولید قطعات اصل را پیدا کنند.

 هزینه نگهداری برلیانس زیاد است یا کم؟

 زمانی‌ که خودروهای برلیانس وارد شدند، در ابتدا اصلاً خدمات پس‌ از فروش خوبی نداشتند و قطعات آن‌ ها به‌ سختی در بازار پیدا می‌ شد. ولی با گذشت زمان و با توجه به استقبال بسیار زیاد عموم از این خودرو خدمات آن بهبود داده شد. به‌ همین خاطر زمانی‌ که برلیانس کراس وارد شد دیگر با چنین مشکلی مواجه نبود و خریداران به‌ راحتی و بدون تردید می‌ توانستند خرید خود را انجام دهند. در حال‌ حاضر نیز قطعات خودروهای برلیانس با کیفیت بسیار عالی در بازار یافت می‌ شود و دیگر لازم نیست تا صاحبان این خودرو وقت زیادی را برای پیدا کردن این قطعات صرف کنند.

 طول عمر اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس است؟

 عمر لوازم یدکی برلیانس نیز مانند بسیاری از محصولات دیگر ارتباط مستقیمی با کیفیت ساخت دارند. به‌ طور کلی می‌ توان گفت که قطعات برلیانس از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند. به‌ همین خاطر قیمت بالاتری نسبت‌ به رده‌ های ایرانی خود دارند. اما توجه داشته باشید به‌ خاطر کیفیت بسیار بالا و طول عمر نسبتاً طولانی که دارند، دیرتر خراب خواهند شد. توجه داشته باشید لوازم یدکی تقلبی و غیر اصل هیچکدام از استانداردهای لازم را نداشته و خیلی زود خراب می‌ شوند.

معرفی اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس
لوازم یدکی برلیانس

 معرفی اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس

 مهم ترین و اصلی‌ ترین لوازم یدکی خودروهای برلیانس که در سایت آسا یدک می‌ توانید تهیه کنید عبارت‌ اند از:

 •  لوازم یدکی برلیانس مربوط به جلوبندی: معمولاً لوازم یدکی که به جلوبندی خودروی برلیانس مربوط هستند، اهمیت بسیار زیادی دارند و برای خرید آن‌ ها باید از افراد کارشناس کمک بگیرید. از جمله لوازم یدکی جلو بندی می‌ توان به بوش طبق، بازویی فرمان، سیبک فرمان، میل موجگیر، جعبه فرمان، چرخ، دیسک چرخ اشاره کرد.
 •  لوازم یدکی برلیانس مربوط به بدنه: از دیگر لوازمی یدکی که بالاترین میزان فروش را دارند می‌توان به لوازم یدکی بدنه برلیانس اشاره کرد. لوازمی چون مه شکن، چراغ دنده عقب، قاب مه شکن، سپر عقب و جلو، سقف، جلو پنجره، درب‌ های جانبی، گلگیرها، کاپوت عقب، چراغ عقب و جلو در این دسته از لوازم یدکی بدنه قرار می‌ گیرند.
 •  لوازم یدکی برلیانس مربوط به تزئینات: برخی لوازم یدکی خودروی برلیانس در دسته وسایل تزیینی قرار می‌ گیرند و در فروشگاه‌ ها به عنوان آپشن به فروش می‌ رسند.

 در آخر

 اگر شما نیز صاحب یکی از خودروهای برلیانس هستید، می‌ توانید برای خرید اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس از طریق سایت آسا یدک اقدام نمایید و سفارش خود را ثبت نمایید و سپس محصول مورد نظر را در موعد مقرر درب منزل تحویل بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته معرفی اصلی ترین لوازم یدکی برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%8a-%d8%a7%d8%b5%d9%84%d9%8a-%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d9%8a%d8%af%d9%83%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d9%84%d9%8a%d8%a7%d9%86%d8%b3/feed/ 0
چند دلیل برای خرید برلیانس h320 http://asa-yadak.ir/%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h320/ http://asa-yadak.ir/%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h320/#respond Wed, 14 Dec 2022 19:30:20 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2411  اخیراً خودروی برلیانس h320 را در خیابان زیاد مشاهده کرده‌ اید. این خودرو یک هاچ بک شهری و جمع‌ و جور محسوب می‌ شود که با توجه به طراحی زیبا و امکانات رفاهی عالی که در اختیار سرنشینان قرار می‌ دهد، توانسته نظر بسیاری از رانندگان را جلب نماید. در ادامه همراه ما باشید تا [...]

نوشته چند دلیل برای خرید برلیانس h320 اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
 اخیراً خودروی برلیانس h320 را در خیابان زیاد مشاهده کرده‌ اید. این خودرو یک هاچ بک شهری و جمع‌ و جور محسوب می‌ شود که با توجه به طراحی زیبا و امکانات رفاهی عالی که در اختیار سرنشینان قرار می‌ دهد، توانسته نظر بسیاری از رانندگان را جلب نماید. در ادامه همراه ما باشید تا چند دلیل برای خرید برلیانس H320 را به شما بگوییم.

 در مورد خودرو چینی برلیانس h320 بیشتر بدانید

 در این دهه گذشته شاهد گسترش بسیار زیاد فروش خودروهای چینی در کشورمان هستیم. همین امر باعث شده‌ است که بیش‌ از پیش برندهای خودروسازی مطرحی چون بی‌ ام‌ و، پورشه، تویوتا و غیره با برندهای چینی همکاری داشته باشند. در این‌ بین کمپانی برلیانس که به‌ تازگی فعالیت می‌ کند با شرکت‌ های قدرتمند اروپایی عقد قرارداد کرده و در حال پیشرفت روز افزون است. خودروسازی برلیانس اتو تا به‌ حال ۲۶ سال از سابقه‌ فعالیتش می‌ گذرد و توانسته با برنامه‌ ریزی‌ های صحیح و سیاست‌ های آینده نگرانه یکی از خودروسازان موفق در چین باشد. محصولات کمپانی برلیانس چینی چند سالی است که توسط نمایندگی پارس خودرو در کشور ما عرضه می‌ شود و با استقبال بسیاری از هموطنان رو به‌ رو شده‌ است. به‌ همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی برلیانس H320 بپردازیم و هر آن‌ چه لازم است شما پیش‌ از خرید بدانید را بررسی کنیم.

چند دلیل برای خرید برلیانس h320
برلیانس h320

 طراحی ظاهری

برلیانس h320 یک هاچبک شهری و کوچک با طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ۱۷۵۸، ۱۴۶۰ ،۴۲۱۰ میلی‌ متر بوده که در سگمنت C قرار خواهد گرفت. طبق ادعای شرکت سازنده موسسه طراحی پینین فارینا طراحی این هاچبک زیبا را انجام داده است. در یک نگاه کلی ظاهر این خودرو بسیار جوان پسند و اسپرت است و همین مسئله باعث فروش بیشتر آن نسبت‌ به سایر خودروهای چینی شده‌ است. اگر به نمای جلویی این خودرو نگاه کنید، خطوط تند روی کاپوت را مشاهده می‌ کنید که با طراحی جسورانه چراغ‌ ها و سپرها هماهنگی کامل دارد و این مسئله موجب جذابیت بیشتر این هاچ بک شده‌ است. همچنین در نمای جانبی گلگیرهای حجیم و رینگ‌ های ۱۵ اینچی را مشاهده می‌ کنید که برای خودنمایی بیشتر خودرو به کار رفته‌ اند. نمای پشتی برلیانس H320 از نظر ظاهری زیباترین قسمت طراحی محسوب می‌ شود. در کل برلیانس H320 تا حدودی شبیه به خودروی بی‌ ام‌ و بوده و از آن تقلید شده‌ است.

 طراحی داخلی و امکانات رفاهی

 فضای داخلی برلیانس h320 بسیار جذاب بوده که فرمان چرمی، صندلی‌ های راحت چرمی و طراحی ساده زیبایی آن را چندین برابر کرده‌ است. با این‌ که داشبورد این هاچ بک از پلاستیک خشک ساخته‌ شده ولی از نظر طراحی و زیبایی رتبه قابل قبولی را دریافت می‌ کند. به‌ همین خاطر جنس بد مواد اولیه فراموش خواهد شد. یک سیستم مولتی مدیای بسیار شیک در بخش مرکزی داشبورد قرار دارد که به کمک آن می‌ توانید ترانه‌ های دلخواه خود را با کیفیت بسیار بالا گوش کنید و از رانندگی لذت ببرید. همچنین طرز قرارگیری ستون‌ های A و زاویه شیشه جلو به طوری است که به راننده دید و تسلط بسیار خوبی می‌ دهد. به‌ طور کلی باید بگوییم شرکت برلیانس در طراحی این خودرو بسیار خوب عمل کرده است.

 در این خودروی هاچ بک امکانات رفاهی بسیار خوب و مناسبی در نظر گرفته شده‌ است که برخی از آن‌ ها عبارت‌ اند از:

 •  کروز کنترل
 •  سیستم تهویه مطبوع الکترونیکی
 •  سانروف برقی
 •  تنظیم ارتفاع نور چراغ‌ های جلو
 •  تنظیم ۸ جهت صندلی راننده
 •  تنظیم نور صفحه کیلومتر
 •  سیستم مولتی مدیا
 •  ۲ عدد توییتر و ۴ عدد بلندگو
  چند دلیل برای خرید برلیانس h320
  طراحی ظاهری برلیانس h320

 مشخصات فنی و مصرف سوخت برلیانس h320

برلیانس h320 در بخش فنی مجهز به یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ به حجم ۱۴۹۸ سی‌ سی است که توان خروجی ۱۰۳ اسب‌ بخار قدرت و ۱۳۸ نیوتن‌ متر گشتاور را دارا می باشد. قطعا باورش برای کسانی که تا به حال تجربه رانندگی با این خودرو را نداشته‌ اند سخت است که بدانند پیشرانه کم‌ رمق یکی از بزرگ‌ ترین ضعف‌ های این خودرو به شمار می آید؛ که برعکس توان خروجی مناسبی که این پیشرانه دارد شتاب اولیه‌ به خاطر وزن زیاد کابین خودرو و نیز وجود گیربکس ۴ سرعته قدیمی (مدل‌ اتوماتیک) این خودرو در حدود ۱۳ ثانیه برای مدل‌ های دستی و حدود ۱۶ ثانیه برای مدل‌ های اتوماتیک خواهد بود. لازم به ذکر است که این شتاب در برخی موارد نظیر سربالایی‌ ها و شیب‌ های تند می‌ تواند شما را ناامید کند. البته این نکته را فراموش نکنید که در مدل‌ های دنده دستی این مشکل شدت کمتری دارد و اکثر رانندگان که با مدل های دستی کار کردند رضایت کامل دارند.

 در آخر

 در مطالب فوق سعی کردیم تمامی مواردی که برای خرید خودرو برلیانس H320 به آن نیاز دارید را بررسی کنیم. چنانچه در این زمینه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می‌ توانید با کارشناسان مجموعه آسا یدک در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند. همچنین اگر دارنده خودروی برلیانس h320 هستید، می‌ توانید لوازم یدکی برلیانس خود را از طریق همین سایت با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته چند دلیل برای خرید برلیانس h320 اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h320/feed/ 0
تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%88%d8%aa-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%db%8c%d8%af%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%aa%d9%81%d8%b1%d9%82%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3/ http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%88%d8%aa-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%db%8c%d8%af%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%aa%d9%81%d8%b1%d9%82%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3/#respond Sun, 02 Oct 2022 19:30:26 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2399 پس‌ از خرید خودرو تهیه قطعات اصلی و لوازم یدکی آن از اهمیت زیادی برخوردار می‌ باشد. اگر قصد خرید لوازم یدکی برلیانس را دارید باید حتما در مورد کیفیت لوازم یدکی شناخت کاملی داشته باشید. این‌ که مجموعه ما تاکید می‌ کند حتما برای خودروی خود لوازم اصلی و باکیفیت را خریداری کنید، به [...]

نوشته تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
پس‌ از خرید خودرو تهیه قطعات اصلی و لوازم یدکی آن از اهمیت زیادی برخوردار می‌ باشد. اگر قصد خرید لوازم یدکی برلیانس را دارید باید حتما در مورد کیفیت لوازم یدکی شناخت کاملی داشته باشید. این‌ که مجموعه ما تاکید می‌ کند حتما برای خودروی خود لوازم اصلی و باکیفیت را خریداری کنید، به این خاطر است که اگر قطعه موردنظر خراب شود می‌ تواند شما و خودرویتان را با چالش‌ های زیادی رو به‌ رو کند. در ادامه همراه ما باشید تا با تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس آشنا شوید.

چرا باید لوازم یدکی اصلی بخریم؟

یکی از مواردی که باید حتما مورد نظر داشته باشید استفاده از لوازم یدکی اصلی برلیانس می‌ باشد. شما با این کار به سلامت خودروی خود کمک می‌ کنید و اگر قطعه‌ ای در خودرو آسیب ببیند دیگر اختلالی در روند کاری دیگر قطعات ایجاد نخواهد کرد. با توجه به تحقیقاتی که انجام‌ شده است، قطعات اصلی از کیفیت بالاتر و راندمان بیشتری نسبت‌ به لوازم افتر مارکت برلیانس دارا می‌ باشند.

تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس
تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس

تفاوت لوازم یدکی برلیانس اصلی و افتر مارکت چیست؟

بسیاری از قطعات خودروها در برخی کشورهای آسیای شرقی مثل چین و تایوان و غیره توسط شرکت‌ های افتر مارکت تولید می‌ شوند. ممکن است در ظاهر این قطعات هیچ تفاوتی با نمونه اصلی لوازم‌ یدکی نداشته باشند اما از نظر کیفی تفاوت‌ های بسیار زیادی با لوازم یدکی اصلی دارند. این تفاوتی که می‌ گوییم به‌ معنای بی‌ کیفیت بودن کالا نیست حتی در برخی موارد کیفیت افتر مارکت بهتر از قطعات اصلی نیز می‌ باشد.

کیفیت لحیم‌ کاری، سیم‌ کشی و استاندارد بودن شیوه ساخت لوازم یدکی دلیل اصلی می‌ باشد که قطعه اصلی را به افتر مارکت ترجیح دهیم.

تفاوت لوازم بدنه متفرقه و اصلی برلیان چیست؟

اخیراً شاهد روی کار آمدن شرکت‌ های مختلف در زمینه ساخت لوازم یدکی برلیانس هستیم. این قطعات، لوازم بدنه خودرو را نیز شامل می‌ شوند که کیفیت متریال آن‌ ها بسیار پایین بوده و خرید آن‌ ها اصلا توصیه نمی‌ شود. در صورتی‌ که اگر شما یک لوازم اصلی را خریداری کنید تا سال‌ های طولانی برای شما کارکرد و کیفیت آن را حتی با یک نگاه متوجه خواهید شد.

لوازم یدکی اصلی برلیانس را از کجا بخریم؟

برخی افراد فکر می‌ کنند اگر به تعمیرگاه‌ های مربوط به برلیانس مراجعه کنند بهترین سرویس و لوازم را دریافت خواهند کرد. اما این یک باور به‌ شدت اشتباه بوده که در میان همه مردم جا افتاده‌ است. توجه داشته باشید که قطعات تعویض شده در تعمیرگاه خودرو دارای کیفیت لازم نیستند و یا توسط شرکت‌ های متفرقه ارائه شده‌ اند. در نتیجه از عمر کوتاه‌ تری نسبت‌ به لوازم یدکی اصلی برخوردار بوده و حتی کیفیت بسیار پایین‌ تری را دارا می‌ باشند.

امروزه وجود اینترنت باعث شده‌ است که شما بتوانید به‌ راحتی با کمی جستجو توانایی لازم برای تشخیص قطعات اصلی از تقلبی را به دست آورید. حالا ممکن است بتوانید از نشانه‌ هایی بر روی بسته‌ بندی، لیبل های اصلی، کیفیت تولید و غیره قطعات اصلی را از متفرقه تشخیص دهید.

در مورد هزینه نگهداری خودروهای برلیانس بیشتر بدانید!

از ابتدا که خودروهای برلیانس وارد بازار شدند خدمات پس‌ از فروش خوبی نداشتند و حتی به‌ سختی قطعات یدکی آن‌ ها یافت می‌ شد اما امروزه و با گذشت زمان و به خاطر استقبال مشتریان کیفیت خدمات بهبود یافته‌ است. در واقع وقتی خودرو لیانس کراس وارد بازار شد با چنین مشکلاتی مواجه نبود و خریداران به‌ راحتی و با اطمینان کامل به سراغ خرید برلیانس کراس می‌ رفتند. در حال حاضر نیز تمامی لوازم یدکی برلیانس به‌ راحتی در بازار یافت می‌ شوند و اصلا لازم نیست شما زمان زیادی را برای پیدا کردن آن‌ ها صرف کنید. 

تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس
لوازم یدکی برلیانس

طول عمر لوازم یدکی برلیانس چقدر است؟

توجه داشته باشید که در هر خودرویی به‌ خصوص برلیانس عمر لوازم‌ یدکی ارتباط مستقیمی با کیفیت و اصل بودن آن قطعه دارد. البته لازم به ذکر است که لوازم یدکی و قطعات برلیانس به‌ خاطر کیفیت مناسبی که دارند در مقایسه با سایر خودروهای مشابه و هم‌ رده های ایرانی کیفیت بالاتری داشته و به‌ همین خاطر قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. زیرا در ساخت این قطعات از متریال مرغوب استفاده شده‌ است. بنابراین دیرتر خراب‌ شده و عمر طولانی‌ تری دارند. ولی لوازم یدکی تقلبی و متفرقه به‌ خاطر آن که از استانداردهای لازم استفاده نکرده‌ اند و در ساخت آن‌ ها متریال مرغوبی استفاده‌ نشده است، زودتر از حد معمول خراب‌ شده و طول عمر کمتری دارند.

در آخر

مجموعه آسا یدک توانسته‌ است با ارائه لوازم یدکی اصلی برلیانس با مناسب‌ ترین قیمت و بهترین کیفیت رضایت مشتریان خود را کسب نماید. شما می‌ توانید برای خرید لوازم یدکی خودروی خود از طریق همین سایت به‌ صورت آنلاین سفارشتان را ثبت نمایید و آن‌ را در محل تحویل بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته تفاوت لوازم یدکی اصلی و متفرقه برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%88%d8%aa-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%db%8c%d8%af%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%aa%d9%81%d8%b1%d9%82%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3/feed/ 0
کاربرد قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس http://asa-yadak.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d9%87-bcm-%db%8c%d8%a7-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%da%a9%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%84-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b1/ http://asa-yadak.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d9%87-bcm-%db%8c%d8%a7-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%da%a9%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%84-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b1/#respond Sat, 01 Oct 2022 19:30:27 +0000 https://asa-yadak.ir/?p=2393 قطعه‌ بی‌ سی ام یکی از قطعاتی است که در خودرو برلیانس بکار می‌ رود. قطعه BCM همان سیستم خدمات دهنده باهوش می باشد که در واقع به‌ عنوان یک مرکز پشتیبانی سیستم‌ های الکترونیکی و الکتریکال اتومبیل برلیانس شناخته می‌ شود. این سیستم با توجه به توانایی‌ هایی که دارد (از جمله سخت‌ افزاری [...]

نوشته کاربرد قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
قطعه‌ بی‌ سی ام یکی از قطعاتی است که در خودرو برلیانس بکار می‌ رود. قطعه BCM همان سیستم خدمات دهنده باهوش می باشد که در واقع به‌ عنوان یک مرکز پشتیبانی سیستم‌ های الکترونیکی و الکتریکال اتومبیل برلیانس شناخته می‌ شود. این سیستم با توجه به توانایی‌ هایی که دارد (از جمله سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری) می‌ تواند به شکل کامل سیستم‌ های فوق را کنترل و مدیریت کند. راه‌ اندازی توسط این سیستم مربوط به ایمنی خودرو می‌ باشد. این قطعه دارای ۳ مزیت است که در ادامه آن‌ ها را بررسی خواهیم کرد. اگر علاقه دارید در مورد کاربرد قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس اطلاعات لازم را کسب کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

مزیت‌های قطعه BCM

با توجه به این‌ که عملیات راه‌ اندازی و کنترل سیستم‌ های خودروی برلیانس به واسطه یک قطعه کامپیوتری صورت می‌ گیرد، اجزای الکتریکی دیگر در خودرو می‌ توانند بسیار دقیق‌ تر و منظم‌ تر وظیفه خود را انجام دهد. در واقع به‌ خاطر وجود هوش مصنوعی در قطعه بی س ام در شرایط بحرانی و خواست موارد ایمنی ویژه‌ ای در این سیستم پیش‌ بینی شده‌ است که در صورت لزوم می‌ تواند کاربرد داشته باشد. بی‌ سی ام مزیت دیگری هم دارد که باعث کاهش سیم‌ کشی در خودرو می‌ باشد.

برای مثال وقتی سیستم بی‌ سی ام بخواهد برف‌ پاک‌ کن ها را از کار بیندازد، اول بررسی می‌ شود که تیغه‌ های برف‌ پاک‌ کن در پایین‌ ترین سطح خود قرار داشته باشند و سپس اعمال می‌ شود و آن‌ ها را قفل می‌کند. یا مثلاً گرمکن شیشه عقب را در نظر بگیرید، وقتی دکمه گرمکن شیشه عقب را می‌ زنیم، قطعه BCM با استفاده از هوش مصنوعی زمان مورد نیاز برای راه‌ اندازی این بخش را محاسبه کرده و در زمان مقرر آن را فعال می‌ نماید. تمامی این موارد از این واحد کنترل دستور گرفته و به‌ راحتی اداره می‌ شوند و راننده را از کارکرد صحیح و دور از خطر سیستم خودروی خود مطمئن می‌ کند.

لازم به ذکر است که در سری‌ های ۲۰۰ و ۳۰۰ به بعد خودروهای برلیانس، قطعه BCM یکی از ECU در داخل زیر صندلی راننده قرار گرفته‌ است. به‌ طور کلی این عنصر از اول در مدل مالتی پلکس طراحی می‌ شود.

کاربرد قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس
قطعه BCM در برلیانس

سوکت های BCM 

چهار سوکت در این بخش وجود دارند که عبارت‌ اند از:

 • سوکت ۱۵ پایه مشکی رنگ ۱۵W BK (در خودرو واجد شیشه بالابر برقی)
 • سوکت ۱۵ پایه سفید رنگ ۱۵W WI
 • سوکت ۴۰ پایه مشکی رنگ ۴۰W BK
 • سوکت ۱۸ پایه سفید رنگ ۱۸W WI

قسمت‌ های اصلی BCM

 • قسمت A: قسمت A در واقع بخش ورودی سیستم می‌باشد و مرکز الکترونیک واحد مرکزی را تشکیل می‌ دهد.
 • قسمت B: این بخش نیز مربوط به قدرت و یا خروجی واحد مرکزی می‌ باشد.
 • قسمت C: بخش C فیوزهای حفاظتی را شامل می‌ شود که در سر راه خروجی‌ های یونیت مرکزی به قسمت های مصرف‌ کننده برای حفاظت از یونیت‌ های مرکزی قرار می‌ گیرد.

قسمت A

قسمت ای در بی‌سی ام به پایه‌های ورودی سوکت ها متصل می‌شود. در واقع این قسمت، بخش هوشمند سیستم به شمار می‌ رود و نقش یک کامپیوتر کوچک را ایفا می‌ کند که این کامپیوتر دارای CPU شانزده بیتی، I/O ، حافظه ROM و RAM بوده و حتی از همه این ها مهم‌ تر نرم‌ افزاری است که به کمک آن می‌توان ویژگی‌ها را تغییر داد. به‌ صورت پیش‌ فرض کارخانه برلیانس در هنگام تولید خودرو این نرم‌ افزار را بر روی حافظه BCM قرار می‌ دهد. به کمک این نرم‌ افزار عملکرد صحیح سیستم الکتریکی خودرو کنترل می‌ شود.

مثلاً وقتی امکان شیشه عقب در خودروهای برلیانس روشن می‌ شود و یا فشار دادن دکمه شیشه بالا بر در این حالت نرم‌ افزار دستورات مهم و لازم به واسطه سنسورها به شکل الکتریکی به بخش موردنظر منتقل می‌ شود. توجه داشته باشید که در برخی از خودروهای پیشرفته دیگر نیز وقتی خودرو در حالت هشدار قرار می‌ گیرد، برق خودروها را قطع می‌ کند.

قسمت B 

در قسمت B از قطعه بی‌ سی ام یک مدار جریان بالا یا مدار قدرت به‌ همراه یک مجموعه رله وجود دارد. این بخش جایگزین جعبه رله‌ ها و رله‌ های پراکنده بوده که در همه انواع خودروهای برلیانس موجود می‌ باشد.

قسمت C

در قسمت C یکسری فیوزهای حفاظتی موجود هستند. از نظر شکل ظاهری این فیوزها شبیه یکدیگر بوده ولی از لحاظ آمپر و رنگ متفاوتند. همچنین محل جای‌ گذاری و تعداد فیوزها بر اساس آپشن با یکدیگر تفاوت دارد‌. در هر صورت فیوزهای ۱۵ آمپری به رنگ آبی، فیوزهای ۲۰ آمپری به رنگ زرد، فیوزهای ۳۰ آمپری به رنگ سبز، فیوزهای ۴۰ آمپری به رنگ نارنجی هستند. بخش C نیز درست مانند قسمت B به‌ صورت خارجی در روی جعبه‌ های کنار BCM و دیگری در کنار FCM قرار می‌ گیرند.

کاربرد قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس
سیستم کنترل مرکزی در برلیانس

وظایف قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس

همان‌ طور که احتمالاً تا الان متوجه شده‌ اید این قطعه وظیفه کنترل بخش‌های مختلف خودرو را برعهده دارد که برخی از آن‌ ها را در ادامه ذکر می‌ کنیم:

 • مجموعه چراغ و راهنما؛
 • مجموعه برف‌ پاک‌ کن و کار آن؛
 • مجموعه شیشه بالابر؛
 • ریموت کیلس خودرو.

در آخر

شما می‌ توانید لوازم یدکی برلیانس را به‌ صورت آنلاین از سایت آسا یدک خریداری نمایید. همچنین اگر تجربه خرید از این سایت را دارید می‌ توانید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

 

بیشتر بخوانید:

نوشته کاربرد قطعه BCM یا سیستم کنترل مرکزی در برلیانس اولین بار در بازرگانی آسا یدک. پدیدار شد.

]]>
http://asa-yadak.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%82%d8%b7%d8%b9%d9%87-bcm-%db%8c%d8%a7-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85-%da%a9%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%84-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b1/feed/ 0